Please wait...
HomeForumPosts by kliknij1000

Jump to
Members LoungeYour StatsSuccess StoriesPayment ProofsMember IntroductionGeneral TalkForo en EspañolCharla GeneralSoporte General y PagosInternationalPortugueseItalianFrenchGermanNederlandsGreekHindiUrduBengaliFilipinoIndonesianMalayArabicRomanianTurkishRussianBulgarianHungarianPolishEx-Yugoslavia
Posts by kliknij1000
Subscribe to this Member's RSS Feed
Topics Only   Topics & Replies

Wypłaty » Post #1443

Tue Apr 09, 2019 16:49 in Polish

edyzub wrote: Czy może ktoś mi wyjaśnić dokładnie kilka rzeczy związanych z wypłatami na Skrill???

Do tej pory zarobiłam tylko 4 dolary, więc chyba nie mam jeszcze możliwości cashout z Clixsense na Skrill???
Jak mogę dokonać weryfikacji konta na Skril? Czy wystarczy przelać z mojego prywatnego konta 5zł na Skrill i to już będzie weryfikacja??? Proszę o dokładny opis, ponieważ mój sponsor nie jest mi wstanie pomóc...

Ja nie jestem Twoim "sponsorem", ale napiszę Ci tak:

Takie podstawy, jakie jest minimum wypłaty z ClixSense na Skrill — masz przecież opisane:

i na forum: Systemy Płatności Opłaty/Prowizje | ClixSense Forum

i w zakładce FAQ: When and how will I get paid (Cashout)?(Cashout)#pq

Podobnie na stronie Skrill jest opisane krok po kroku, jak zweryfikować konto: Support | Skrill

Internet pełen jest informacji, wystarczy tylko się wysilić i poszukać. Nie obraź się, ale uważam, że to jest lenistwo, jeśli ktoś oczekuje, że wszystko mu powiedzą inni i podadzą na tacy.

Przecież takie podstawy naprawdę można sobie znaleźć samemu. Ja jestem w programie od 2011 roku i jeszcze nigdy nie pisałem do swojego sponsora, więc można się obejść i bez sponsora. Wystarczy tylko chcieć szukać i czytać.

Witam » Post #3

Thu Mar 14, 2019 21:52 in Polish

Uise93 wrote: ale z ankietami nie ma tragedii pochwalę się w 23 dni 18.50 dolara i 2.50 dolara mi wisi bo coś źle kliknąłem

To całkiem niezły wynik, jak na zarabianie bez poleconych (bez korzystania z programu partnerskiego), gratuluję.

Uise93 wrote: Słyszałem o jakiś pakietach reklam, podobno "lokując" właśnie 50$ można zarobić 20% w 4 miesiące W między czasie oczywiście tutaj bym dłubał dalej i co ten kwartał dokupywał taki pakiet

Uważaj na te wszystkie programy inwestycyjne w sieci, ponieważ spora część z nich to oszustwa. Czasami może się okazać, że więcej zarobisz na "ciułaniu" w ClixSense niż na takich internetowych "inwestycjach".

No to niestety pora na PITa » Post #12

Tue Feb 19, 2019 20:05 in Polish

Pola1505clix wrote: Jaka kwote wpisujecie do PIT 36, ta co dostajecie na np skrilla i przeliczacie na zl czy juz kwote ktora wplynela na konto bankowe ( czyli po prowizji za przewalutowanie i np jak w prxypadku skrilla po oplacie za przelew)??

Najbardziej prawidłowa opcja, jest taka, że rozliczasz się z tego, co wpłynie na procesor Skrill, PayPal itp., a nie dopiero po przelewie ze Skrilla na konto bankowe w Polsce.

PS. Inna sprawa jest taka, że spora część urzędników nie wie, co to jest Skrill. Kiedyś pytałem się w swoim US o Skrill, to patrzyli na mnie, jak na wariata i nie widzieli, o czym ja mówię ;)

No to niestety pora na PITa » Post #11

Tue Feb 19, 2019 19:55 in Polish

Pola1505clix wrote: Haha nie ogarniam juz tego mam konta na innych stronach z ankietami w tym na 2 stronach Polskich gdzie wyslalem wiadomosc o podatek i dostalem takie odpowiedzi

Bo w każdym programie może to wyglądać trochę inaczej.
Ale wystarczy przecież zajrzeć do regulaminu danego programu zarobkowego. Jest tam zwykle napisane, czy program odprowadza podatek w imieniu użytkownika. Jeśli nie odprowadza, to wtedy trzeba się rozliczyć samemu. Zagraniczne programy najczęściej NIE odprowadzają.

Fragment z regulaminu ClixSense:

"Ponosisz wyłączną odpowiedzialność za zgłaszanie i płacenie podatków za pieniądze zarobione poprzez ClixSense"

W polskich panelach wygląda to inaczej. Spora część polskich paneli ankietowych deklaruje w swoich regulaminach, że odprowadza podatek w imieniu użytkownika, a zarabianie w programie traktują jako konkurs i nagrody.

Fragment z regulaminu przykładowego polskiego panelu ankietowego:

"Wszystkie podatki związane z uczestnictwem w Panelu, pokrywa Administrator, odprowadzając 18% zryczałtowany podatek dochodowy na podstawie art. 30 ust. 1 pkt 5a Ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 1991 nr 80 poz. 350). Uczestnik Panelu nie wykazuje tych przychodów w zeznaniu rocznym, a Administrator nie wystawia Uczestnikowi (podatnikowi) żadnej informacji podatkowej z tego tytułu."

Ale są też programy (w tym ClixSense), które rozliczenie zostawiają na "barkach" użytkownika, wtedy trzeba się rozliczyć samodzielnie z takich zarobków (jeśli chce się być w zgodzie z prawem podatkowym) :)

No to niestety pora na PITa » Post #7

Sun Feb 17, 2019 09:13 in Polish

katarzynak1983 wrote: ja się rozliczam ale daję to księgowej :)


Ja mam na szczęście księgową w rodzinnie, która rozlicza mnie poprzez aplikacje e-Deklaracje Desktop: Aplikacja e-Deklaracje Desktop - Portal Podatkowy

A ceny w biurach rachunkowych za wypełnienie PIT wahają się od około 30 zł do 150 zł (ceny z 2017 roku).
Ile kosztuje rozliczenie PIT i komu warto je powierzyć - Money.pl

No to niestety pora na PITa » Post #5

Sat Feb 16, 2019 17:32 in Polish

Pola1505clix wrote: Nikt sie nie wypowie?!?!

Ale czego Ty kolego oczekujesz, że ktoś wypełni na forum PIT-a za Ciebie? :)

Jeśli sam tego nie potrafisz zrobić (wbrew pozorom to nie jest takie proste), to zapłać jakiejś księgowej 50 zł i zrobi to za Ciebie.

Tutaj nie ma gotowych rozwiązań, ponieważ u każdego może to wyglądać trochę inaczej.

Inaczej jeśli sam się rozliczasz, inaczej jeśli rozliczasz się z żoną, inaczej jeśli pracujesz na etacie lub prowadzisz DG.
Podatki w Polsce są tak popierdoxxx, że tylko usiąść i płakać.

Tysiące ludzi takich, jak Ty chce się rozliczyć i mieć spokój, ale nie wie jak to zrobić, ponieważ nic nie jest jasne i przejrzyste.

Ale spokojnie. W przypadku zarabiania przez internet rozliczamy się na PIT 36, więc czas masz do 30 kwietnia 2019.

PIT 2019 - do kiedy rozliczyć się za 2018 rok? [TERMINARZ] - Radio ZET

Skrill - wypłata » Post #115

Mon Feb 11, 2019 18:22 in Polish

marga28 wrote: Witam serdecznie

Założyłem tu konto parę tygodni temu, lecz przez brak czasu dopiero teraz zaczynam ogarniać. Mam kilka pytań:
1) Czy wirtualna karta skrill wciąż jest darmowa?
2) Czy prowadzenie samego konta skrill wiąże się z jakimiś opłatami (nie mam tu na myśli prowizji)? Chodzi mi raczej o takie "pułapki", np. nie zrobisz przez jakiś czas żadnej transakcji i nagle zabiorą ci z tego tytułu pieniążki, itp.?

Z góry dziękuję i życzę miłego dnia wszystkim, którzy odpowiedzą na moje pytania:)

Ad 1. Tak, wirtualna karta Skrill wciąż jest darmowa.
Ad 2. Od 13 marca 2019 roku wejdzie mała "pułapka" na koncie Skrill:

Te zmiany wejdą w życie 13 marca 2019 roku:

"Możesz korzystać z konta Skrill bezpłatnie pod warunkiem, że zalogujesz się lub dokonasz transakcji przynajmniej co 12 miesięcy. Jeśli tego nie zrobisz, z salda konta zostanie potrącona miesięczna opłata za usługę w wysokości 5,00 EUR (lub w równoważnej kwocie w innej walucie)."

Więc wystarczy zalogować się na koncie Skrill raz na 12 miesięcy, aby konto było bezpłatne.

Skrill - wypłata » Post #113

Thu Jan 31, 2019 15:14 in Polish

Ta karta Skrill to MasterCard, więc można nią płacić w każdym sklepie internetowym, gdzie akceptują karty MasterCard, czyli praktycznie wszędzie.

Jeśli AlieXpress akceptuje karty MasterCard, to pewnością możesz nią bez problemu płacić.

Poleceni » Post #11

Sat Jan 26, 2019 18:27 in Polish

Pola1505clix wrote: Jak zaczne zarabiac ponad 1050 to zaloze ;)

W 2019 roku ta kwota wynosi 1125 zł

"Warto tutaj dodać, że 1125 zł to limit przychodów należnych z działalności nierejestrowej, nie zaś w ogóle przychodów osiąganych przez osobę. Można np. być pracownikiem i jednocześnie, po godzinach “dorabiać sobie” w ramach działalności nierejestrowej"

Skrill - wypłata » Post #106

Thu Jan 10, 2019 03:56 in Polish

Dzien wrote: Czy da się płacić wirtualną kartą Skrill za zakupy na Allegro? Jeśli tak to jak to wygląda, po zakupie czegoś wybieram metodę płatności PayU i tam jest ta karta? Czy w inny sposób? Korzystał ktoś może?

Pozdrawiam

Jak najbardziej możesz płacić wirtualną kartą Skrill za zakupy na Allegro, korzystam i jeszcze nigdy nie miałem żadnego problemu. Po dokonaniu zakupu, po prostu wybierasz metodę płatności "karta", uzupełniasz kilka rubryk i wszystko na temat.
Przy kolejnych zakupach nic już nie musisz uzupełniać, ponieważ karta Skrill będzie już zapisana w systemie Allegro.

Poleceni » Post #6

Thu Jan 03, 2019 01:04 in Polish

Najczęścieuj spotykany scenariusz wyglada tak:

1. Jeśli rozliczasz się raz w roku, to sumujesz przychody uzyskane z ClixSense (to, co realnie wpłynęło na Twój procesor płatności w danym roku podatkowym np. 2018) i rozliczasz się z tego (wypełniasz i wysyłasz PIT) od stycznia do końca kwietnia 2019).
2. Rozliczasz się tylko z tego, co realnie wpłynęło na procesor płatności. W przypadku programów zagranicznych, które płacą w walucie obcej — musisz sobie zarobki przewalutować na złotówki po kursie NBP (z dnia poprzedzającego przychód):
Narodowy Bank Polski - Internetowy Serwis Informacyjny

3. Jeśli rozliczasz się na druku PIT-36 (najczęściej używany druk do takich rozliczeń), to łączny przychód wpisujesz w rubryce "inne źródła"; (niewymienione w wierszu od 1 do 8). [Na picie 36 z 2018 roku jest to strona D (9. inne źródła), Łączną zarobioną kwotę wpisuje w okienku 85.
4. Formularz PIT możesz wypełnić przez internet poprzez e-Deklaracja detoskop; można sobie ją ściągnąć z internetu)
Portal Podatkowy - Portal Podatkowy lub pójść do swojego US i poprosić o formularz i ręcznie go wypełnić. PIT możesz wypełnić samodzielnie lub poprosić kogoś, kto się na tym zna — aby zrobił to za Ciebie.

Jeśli przykładowo nie przekroczyłaś kwoty wolnej od podatku, to podatku nie zapłacisz; ale, jeśli chcesz być w zgodzie z prawem podatkowym, to PIT raz w roku powinnaś wypełnić i złożyć w swoim Urzędzie Skarbowym.
Kwota Wolna od Podatku 2018/2019 | ABC-Podatki.pl
5. To tak pokrótce, tylko każdy US trochę inaczej może interpretować rozliczenie się z zarobków w takich programach. Dlatego, jeśli chcesz mieć 100% pewność, to najlepiej dopytać się w swoim Urzędzie Skarbowym.

Poleceni » Post #4

Wed Dec 19, 2018 19:46 in Polish

Pola1505clix wrote: Czy jesli ciagle szukam poleconych poprzez rozne sposoby musze miec dzialalnosc gospodarczą?

Od 30 kwietnia 2018 roku w Polsce istnieje coś takiego jak "działalność nierejestrowana" według której nie trzeba rejestrować działalności gospodarczej, jeśli Twój miesięczny przychód z działalności nie przekracza w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia (czyli, jeśli nie przekraczasz 1050 zł / miesiąc w 2018 roku, to możesz się załapać obecnie na działalność nierejestrowaną).

Tutaj więcej:

Działalność nierejestrowana - na czym polega i z czym się wiąże? - Podatki - PIT, CIT, VAT, Ulgi podatkowe - Najnowsze informacje podatkowe - GazetaPrawna.pl -

Działalność nierejestrowana - jak ją prowadzić i na czym polega ? - Poradnik Przedsiębiorcy

PS. A wcześniej wiele zależało od interpretacji danego Urzędu skarbowego, bo jeden urząd Ci powie, że wystarczy się rozliczyć raz w roku, a drugi, że musisz założyć DG, bo to już działalność ciągła. Dlatego, jeśli chcesz mieć 100% pewność, to nie pytaj na forum, tylko zapytaj w swoim US. Podejrzewam, że większość osób z tego tytułu nie zakłada DG.

Czytacie czasami politykę prywatności ? » Post #2

Fri Oct 12, 2018 16:07 in Polish

Fragment:

"jeśli otrzymamy zgodę na dostęp do nich."

Przecież nie trzeba wyrażać zgody na zbieranie informacji z określonych aplikacji i funkcji dostępnych na urządzeniu użytkownika. Jeśli pojawiają się płatne badania (które polegają na zebraniu takach informacji), to są w nich zwykle dodatkowe pytania o zgodę.

Skrill - wypłata » Post #92

Fri Oct 12, 2018 10:51 in Polish

spwr wrote: Dzięki za odpowiedź, osobiście mam PayPal, Skrilla nie mam, rozważałem jego otwarcie i stąd te pytania.

Niestety już też znalazłem w necie info że PayPal nie przyjmuje wpłat ze Skrilla.

Poczytam sobie jeszcze o tej karcie, ale wydawało mi się że są za nią jakieś opłaty, no ale skoro piszesz że nie.
W sumie wcześniej się zbytnio innymi procesorami nie interesowałem oprócz tego co mam.


Skriil od niedawna udostępnia dwa rodzaje kart płatniczych: darmową (wirtualną) i płatną (fizyczną).

1. Pierwsza opcja to wirtualna karta MasterCard — całkowicie darmowa (można nią płacić w internecie). Kartę można uruchomić na swoim profilu Skriil (zweryfikowanym) kilkoma kliknięciami (bardzo prosta procedura).

2. Druga opcja to karta rzeczywista (fizyczna) MaserCard (przysyłają ją pocztą) - ta karta jest płatna i kosztuje 10 € na rok (można nią płacić w internecie oraz w sklepach stacjonarnych).

Za wirtualną kartę MaserCard Skriil nie poobiera żadnych opłat (bynajmniej na razie). Jeśli zacznie pobierać, to zawsze można też z karty zrezygnować.


Więcej o tej karcie:

"Wirtualna karta przedpłacona MasterCard umożliwia błyskawiczne wydawanie pieniędzy z salda Skrill na dowolnej stronie internetowej lub przez telefon wszędzie tam, gdzie jest honorowany znak Mastercad.

Najwyższe standardy w zakresie komfortu, elastyczności i bezpieczeństwa – odbierz bezpłatną kartę Skrill Virtual Prepaid Mastercard dzisiaj.

Pierwsza karta wirtualna jest bezpłatna i dostępna od ręki – przy czym możesz anulować swoją kartę w dowolnym czasie. Nie musisz się martwić o bezpieczeństwo swojej karty kredytowej/debetowej lub o swoją tożsamość podczas realizacji transakcji online."

Skrill - wypłata » Post #88

Thu Oct 11, 2018 17:40 in Polish

Niestety nie da się przelać pieniędzy ze Skrilla na PayPal (Skrill nie udostępnia takiej opcji).

A czy nie prościej jest korzystać z darmowej karty MasterCard, którą udostępnia Skrill?

Jest to darmowa, wirtualna karta, którą można robić zakupy w sklepach internetowych, na Allegro itp. Dzięki tej karcie da się ominąć prowizję 5,5 € (osobiście korzystam i jestem zadowolony).

Wypłaty » Post #1413

Tue Oct 09, 2018 19:33 in Polish

Jeśli to jest Twoja pierwsza wypłata, to może zostać zrealizowana do 15 dni roboczych, fragment FAQ:

"All new accounts that request a cashout may be delayed up to 15 business days from the date the cashout was submitted. This is necessary incase of any fraudulent activity. New accounts are defined as those registered within the last 30 days or this is your first cashout."

When and how will I get paid (Cashout)?(Cashout)#pq

Kolejne wypłaty dochodzą zwykle szybciej, w ciągu 5 - 7 dni roboczych. Jeśli czas oczekiwania na wypłatę będzie dłuższy niż 15 dni roboczych, to pisz wtedy do działu obsługi.

Submit a Ticket for Help with Your ClixSense Account

Wypłaty » Post #1407

Tue Sep 04, 2018 14:22 in Polish

yurekql wrote: cześć nie wypłacałem środków ponad rok, wiele się zmieniło np brak pp;///
z tego co widzę są 3 środki płatności payonner skrill i tangocard . skrill raczej odpada (najdroższy)
Mam do wypłacenia 87$. Polecił by mi ktoś, który z tych systemów pobierze mi najmniejszą prowizje> przewalutowanie>przelew do banku millenium. Gdzie założyć konto i zlecić przelew??
z góry dziękuje

Skrill ma wysoką prowizję przy wypłacaniu pieniędzy na polskie konto bankowe (5,5 €).
Ale ma też w ofercie darmową, wirtualną kartę MasterCard Jest to bardzo fajna opcja, ponieważ tą kartą można płacić za zakupy praktycznie w każdym sklepie internetowym, gdzie obsługują MasterCard (czyli w większości sklepów) Na przykład można robić zakupy na Allegro. W ten sposób można uniknąć prowizji (5,5 €). No i Skriil jest w j. polskim, a to też dla niektórych jest bardzo ważne.

Wypłaty » Post #1406

Tue Sep 04, 2018 14:18 in Polish

HiperGohan wrote: Czy jest jakiś czas, w którym trzeba zrobić wypłatę środków? Czy np można zbierać rok i wypłacić wszystko?

Przejrzałem pobieżnie FAQ i regulamin i wydaje mi się, że nie ma takiego zapisu, który nakazuje robić wypłatę w określonym czasie, bynajmniej takiego zapisu nie zauważyłem, więc raczej można zabierać cały rok. Tylko z takimi programami jest różnie (mogą np. zakończyć działalność, upaść itp.), więc lepiej nie ryzykować trzymania pieniędzy aż tak długi czas w ClixSense czy innych podobnych programach.

Warto też pamiętać, że ClixSense po 90 dniach nieaktywności (nielogowania się) zamyka konto użytkownika i zgromadzone środki w takim przypadku przepadają.

Wypłaty » Post #1405

Tue Sep 04, 2018 13:58 in Polish

jolak wrote: ja też gorąco proszę, jestem nowicjuszką i nie oblataną w technologiach.Mam już zarobione, ale zielonego pojęcia jak wypłacić, co wybrać. napiszcie, proszę :?

Cześć, tutaj jest link z prowizjami poszczególnych procesorów płatniczych: Systemy Płatności Opłaty/Prowizje | ClixSense Forum

Tutaj mój opis "Jak zlecić wypłatę w ClixSense": (wprawdzie trochę stary, ale może się przyda).


PS. Poczytaj też forum, trochę już powstało wątków na ten temat :)

Wypłaty » Post #1404

Tue Sep 04, 2018 13:49 in Polish

Spokojnie, jeśli zleciliście wypłaty 28 sierpnia, to dzisiaj mija dopiero 5 dzień roboczy.
A według FAQ wypłaty realizowane są do 5 dni. Pewnie lada moment je otrzymacie.

Poza tym, o ile dobrze pamiętam, to podczas logowania się do serwisu był NEWS od admina, że mają święto w USA i wypłaty mogą się przedłużyć.
From: Go
Return to the forums index
All times displayed are EST - Server Time: Jul 16, 2019 22:50:16 EST